IPv6 dostępne dla rynku kablowego

ARRIS, partnerArris firmy VECTOR, ogłosił, że CMTS C4 oparty na standardzie DOCSIS 3.0 i modemy kablowe Touchstone WBM760 Wideband, na bazie powszechnie dostępnego oprogramowania, zostały z sukcesem wykorzystane do próbnego wdrożenia usług transmisji danych z użyciem protokołu IPv6 przez firmę Comcast w obszarze systemów Denver. Testy odbyły się na działającym systemie, obsługującym jednocześnie adresację IPv4 i IPv6, przy wykorzystaniu urządzeń abonenckich.

Sukces zakończonych prac jest ważnym punktem w działaniach badawczo-rozwojowych dotyczących IPv6, prowadzonych przez firmę ARRIS. „W ciągu ostatniego roku ściśle współpracowaliśmy z Klientami w celu zaplanowania wsparcia dla funkcji IPv6 dla obydwu naszych produktów, zarówno dla CMTS C4, jak również urządzeń abonenckich serii Touchstone, obejmujących modemy kablowe oraz E-MTA – powiedział Todd Kessler, Vice-prezes ARRIS ds. zarządzania produktem CMTS. – Cieszymy się, że próby konsumenckie dotyczące IPv6, które zostały przeprowadzone przez Comcast przy użyciu naszych produktów, zakończyły się sukcesem. Planujemy pozostać w czołówce firm, dostarczających rzeczywiste funkcjonalności IPv6 do naszych Klientów. Wciąż widzimy rosnący poziom zainteresowania operatorów kablowych na całym świecie prowadzeniem testów nad działaniem IPv6 w ich sieciach usługowych.”

Wypowiadając się na temat testów na systemach Denver, John Jason Brzozowski, Inżynier Comcast i Główny architekt IPv6 stwierdził: „Jesteśmy zadowoleni z naszych postępów we wdrażaniu IPv6 i badań, przeprowadzonych do tej pory. Otrzymaliśmy bardzo dobre wyniki testów na produktach i wsparcia, co pozwala nam zaoferować płynną koegzystencję obydwu środowisk IP – IPv4 i IPv6 metodą podwójnego stosu (ang. Dual Stack) dla naszych testowych użytkowników. Wysoko oceniamy firmę ARRIS jako partnera we wdrażaniu kablowej technologii IPv6.”

Od 1981 roku, kiedy IPv4 zostało publicznie użyte jako protokół internetowy, stało się ono podstawą dla większości połączeń internetowych. Ogromne tempo wzrostu Internetu i ruchu w sieci spowodowały zapotrzebowanie na większą ilość adresów, protokół IPv6 został stworzony, żeby ten popyt zaspokoić. Ostatni blok wolnych adresów IPv4 został przydzielony w marcu bieżącego roku.

Inni przeczytali także: